.

Atatürk ve Çanakkale Savaşlarını Araştırma Merkezi
Çanakkale Araştırmaları Türk Yıllığı

ISSN: 2148-0877

Atatürk ve Çanakkale Savaşlarını Araştırma Merkezi
Çanakkale Araştırmaları Türk Yıllığı

ISSN: 2148-0877

Hızlı Ulaşım
 
Genel BilgiMAKALE ÇAĞRISI


          Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü'ne bağlı olarak faaliyet yürüten Atatürk ve Çanakkale Savaşlarını Araştırma Merkezi tarafından 2003 yılından itibaren yayınlanan Çanakkale Araştırmaları Türk Yıllığı Nisan ve Ekim aylarında olmak üzere yılda iki kez yayımlanan uluslararası indeksler tarafından taranan hakemli bir dergidir. 

        Çanakkale Araştırmaları Türk Yıllığı, Modern Language Association (MLA), Directory of Open Access Journals (DOAJ), Index Islamicus, Scientific Indexing Services, Eurasian Scientific Journal Index (ESJI) ve I2OR uluslararası indekslerce; TÜBİTAK ULAKBİM, Türk Eğitim İndeksi, Akademik Dizin, Acar İndeks, Arastırmax ve SOBIAD ulusal indekslerce taranmakta olup yayın kararı alınan makalelere DOI numarası verilmektedir. Çanakkale Savaşları ve Çanakkale şehri ile çevresinin sosyal, ekonomik, kültürel mirasına ait bilimsel makalelere ayrı bir önem veren dergi, tarihsel süreci barındıran ve sosyal/beşerî bilimleri ilgilendiren bilimsel araştırma makaleleri kabul etmektedir.

          2016 Güz dönemi (Ekim 2016) Sayı 21 için makale alım süreci, 31 Ağustos 2016 tarihine kadar devam edecektir. Makale Yazım Kuralları'na, buradan ulaşabilirsiniz.

           Makalelerinizi, canakkalearastirmalari@comu.edu.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz.

 

Atatürk ve Çanakkale Savaşlarını Araştırma Merkezi Müdürü

Yrd. Doç. Dr. Özkan KESKİN

 

Tel: 02862180018/2375
İletişim/Contact: 0 286 2180018 – 1726
www.canakkalearastirmalari.comu.edu.tr
e-posta/mail
canakkalearastirmalari@comu.edu.tr

yukari